Wspaniałe zajęcia przyrodnicze w terenie

17 maj 2022
11 maja uczniowie klasy IIa wraz z kolegami i koleżankami z innych klas młodszych odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne RANCZO w Proboszczowicach.
Wycieczka zrealizowana została w ramach realizowanego przez szkołę programu "Owoce i warzywa w szkole". Nasi najmłodsi w ramach pobytu w gospodarswie wzięli udział we wspaniałych zajęciach tematycznych, które dotyczyły zdrowia i wielkiego udziału owoców i warzyw w diecie człowieka. Uczniowie zwiedzili prawdziwy sad, pole, ogród - rozpoznając tam rośliny, drzewa oraz warzywa. Uczniowie samodzielnie założyli hodowlę rzodkiewki, wzięli udział w zajeciach zielarskich. Największym atutem wyjazdu było polisensoryczne doświadczanie oraz uczenienie się wykorzystując do tego bezpośrednie poznanie. Dzieciaki obcowały z naturą i czerpały z tego wiele ciekawostek. Największą atrakcją okazała się jednak wizyta w stajni, gdzie wszyscy mogli poznawać warunki życia konia, osiłka, owiec, kóz i królików. To był wspaniały wyjazd!

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-05-17 08:26:40)