Stanisław August Poniatowski - ostatni król Polski

12 maj 2022
Dnia 11 maja 2022 roku w naszej szkole odbyła się XX edycja Gminnego Konkursu Historycznego ,,Stanisław August Poniatowski- ostatni król Polski”.
Nasi uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę w rywalizacji z uczniami ze Szkoły Podstawowej Nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 4. Uczestnicy konkursu rozwiązywali test składający się zarówno z pytań zamkniętych , jak i otwartych.  Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 60 minut. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się sporą wiedzą na temat czasów panowania króla Poniatowskiego, a pomiędzy pierwszą trójką były niewielkie różnice punktowe. Ostatecznie wyniki konkursu ukształtowały się następująco:
I miejsce – Olivier Dydzik PSP nr 7
II miejsce – Michał Majkowski PSP nr 7
III miejsce – Aleksandra Miziniak PSP nr 7
Każdy z uczestników otrzymał nagrodę książkową, karty historyczne oraz pamiątkowy dyplom.

Krystyna Drzyzga

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-05-12 10:19:25)