Spotkanie z podróżnikiem

5 kwiecień 2024
W środę, 3 kwietnia, gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela „Grupy Trzask” – członka grupy młodych ludzi ciekawych świata i dążących do jego poznania, których mottem przewodnim jest „Żyj swoimi marzeniami, ale nie prześnij swojego życia”. Tematem spotkania było Maroko.
Podczas 90-minutowej prelekcji w naszej szkole Pan Rafał opowiadał o afrykańskim kraju – Maroko. Uczniowie klas 4a, 4b, 4c, 5a, 5d, 7b i 8a mieli okazję dowiedzieć się m.in. dlaczego kameleon zmienia kolor skóry i w jaki sposób to robi, jak powstała Sahara, dlaczego można zgubić się w Fezie – prawdopodobnie najbardziej skomplikowanym mieście świata, w jaki sposób skutecznie targować się w Maroku. Uczniowie mogli zobaczyć potężne lasy cedrowe i ich mieszkańców – makaki, magoty, również słynny Meczet Hassana II i odwiedzić Majorelle – najpiękniejszy ogród świata.
Zajęcia okazały się bardzo interesujące. Nawet po zakończeniu niektórzy interesanci pozostali, żeby dopytać o szczegóły ciekawych miejsc Maroka, jak również obejrzeć i dotknąć rekwizytów przywiezionych z tego kraju.
Dziękujemy i z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie.

Jadwiga Lizon

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2024-04-05 07:12:41)