Spotkanie z Policją i Strażą Pożarną w ramach projektu Aktywni Błękitni!

18 maj 2022
We wtorek, 17 maja 2022 roku, klasy VII c, VIII a, VIII b i VIII d wraz z nauczycielami uczestniczyły nad stawem na Rybaczówce w zajęciach na temat bezpiecznego wypoczynku i odpowiedzialnego zachowania się nad wodą.
Pogadanka została zorganizowana w ramach udziału szkoły w programie AKTYWNI BŁĘKITNI – Szkoła Przyjazna Wodzie. Przedstawiciele lokalnej Policji i Straży Pożarnej opowiedzieli uczniom, w jaki sposób wybrać bezpieczne miejsce do odpoczynku i kąpieli nad wodą, jak pomóc tonącym, jak udzielać im pierwszej pomocy oraz jak prawidłowo wezwać odpowiednie służby. Strażacy pokazali też sprzęt ratowniczy i zaprezentowali, w jaki sposób przeprowadzać resuscytację. Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, a także samodzielnego wykonania masażu serca na fantomie. Mamy nadzieję, że dzięki uzyskanym wskazówkom, uczniowie będą się czuli pewniej i bezpieczniej podczas nadchodzących wakacji.

Elżbieta Ferdynus, Patrycja Rzeźniczek

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-05-18 10:16:18)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2022-05-18 10:17:33)