Półkolonia letnia - RELACJA

5 lipiec 2022
Za nami ostatni - 10 dzień pólkolonii. Tego dnia od rana było bardzo aktywnie, wzięliśmy udział w półkolonijnych rozgrywkach sportowych, następnie wybraliśmy się na kryty basen. Po powrocie do szkoły zjedliśmy obiadek oraz pyszne lody. Dla każdego uczestnika przygotowane były także upominki i pamiątkowe dyplomy. Najlepsze jednak zostało na koniec - FESTIWAL KOLORÓW, który z wielkim przytupem zakończył SUMMER CAMP 2022. Widzimy się na kolejnych półkoloniach już zimą, a tymczasem odpoczywajcie i zbierajcie siły na wrzesień.
Zobacz fotorelację>>

Za nami czwartek (9 dzień naszej półkolonii), który także spędziliśmy na wyjeździe. Dziś naszym celem było miasteczko kowbojskie TWINPIGS w Żorach. To był czas wypełniony po brzegi wspaniałymi atrakcjami - zwiedziliśmy całe miasteczko kowbojskie, bawiliśmy się na placu zabaw, parkach linowych, karuzelach. Zaglądnęliśmy do zwierzyńca, wioski indiańskiej, domu strachów czy serii kin 5D. Bawiliśmy się doskonale!

Ósmy dzień
spędziliśmy znów w trasie. Tym razem udaliśmy się w kierunku Chorzowa, by zwiedzić Zoo. Od rana wielką niewiadomą była sytuacja pogodowa, ale koniec końców wszystko się udało! Wędrujac ścieżkami spacerowymi ogrodu zoologicznego zachwycaliśmy się wszystkimi zwierzakami. Niektóre chcieliśmy zabrać nawet do domów, niestety się nie udało. Zmęczeni ale bardzo szczęśliwi zakończyliśmy kolejny wspólnie spędzony dzień.
Zobacz fotorelację>>

Wtorkowe szalństwo za nami. Dzisiejszy dzień (to już siódmy!) spędziliśmy w naszej Siódemce, a był on  bardzo zróżnicowany jeśli chodzi o zajęcia w których braliśmy udział. Rozbudzaliśmy naszą kreatywność - malując martwą naturę węglem, tworzac samodzielnie mozaiki imitujące dno morskie, układaliśmy koralikowe prasowanki, skakaliśmy i harcowaliśmy na dmuchanym placu zabaw, wzięliśmy udział w zabawach i grach sportowych. Grupa najstarsza miała także okazję zmierzyć się z grą terenową po całej szkole, a najmłodsza z poszukiwaniem skarbów natury w naszym ogrodzie. Zmęczeni ale szczęśliwi znów wróciliśmy do naszych domków.

Dzień szósty
rozpoczął z wielkim przytupem wejście w drugi tydzień naszych warsztatów. Dziś wzięliśmy udział we wspaniałych zajęciach kreatywnych - bawiliśmy się techniką decoupage ozdabiając drewniane deski oraz świece woskowe, wykonywaliśmy sole do kąpieli oraz morskie i wakacyjne świece z parafiny, a także skakaliśmy ile sił w nogach na dmuchanym placu zabaw. Kiedy myśleliśmy, że to koniec niespodzianek okazało się, że prawdziwa petarda została na koniec, a mianowicie bitwa na balony wodne!
To był cudowny dzień!

Piąty dzień
naszych półkolonii przypieczętował i zakończył pierwszy tydzień naszych warsztatów w Siódemce. Zaraz po śniadaniu wyruszyliśmy autokarem w kierunku Wilkowic, by cały dzień
spędzić na zabawie w parku przygód i rozrywki Alele. Naszą przygodę w parku rozpoczęliśmy od spaceru i karmieniu zwierzątek, a następnie po regeneracji sił spędziliśmy wspaniały czas na harcach w parku linowym, placach zabaw, trampolinach, ścieżce bosych stóp. Zmęczeni wróciliśmy do szkoły, by ładować baterie przed nowym tygodniem, który pełen będzie wspaniałych zajęć i wyjazdów.

Dzień czwarty
minął nam baaaaardzo szybko. Spędziliśmy go na odkrytej pływalni. Piękna pogoda pozwoliła nam cieszyć się wspólną zabawą w wodzie. Widząc radosne buzie naszych dzieciaków - wiemy, że to był dobry dzień!

Trzeci dzień
wakacyjnych półkolonii za nami. Dziś wybraliśmy się do Staniszcz Wielkich na drezyny. To było cudowne popołudnie. Jazda drezynami była świetna! Wszyscy próbowaliśmy prowadzenia pojazdów szynowych. To wspaniałe przeżycie i wspaniała dawka aktywności ruchowej.
Prócz tego czekały na nas rozgrywki sportowe, grill, a także chwile relaksu w hamakach oraz na leżaczkach na łonie natury.

Drugi dzień
półkolonijnych atrakcji za nami. Mieliśmy wybrać się dziś na basen, ale jako, że pogoda była dość niepewna woleliśmy pozostać na terenie placówki. Nie pożałowaliśmy jednak tej decyzji, bo czekały na nas wspaniałe zajęcia. Ten dzień bez wątpienia możemy nazwać dniem robótek ręcznych - wzięliśmy udział w warsztatach malowania porcelany, tkaliśmy na talerzyku piękne kwiaty, zrobiliśmy biżuteryjne ozdoby - łańcuszki, kolczyki, branzoletki. Dziewczynki miały okazję zaprojektować swoje opaski do włosów - wszędzie lśniły brokatowe koraliki, ozdóbki i zawieszki. Na zakończenie dnia powstały piekne łapacze snów. Nie zabrakło także chwil spędzonych na zabawach na naszym szkolnym podwórku.
Zobacz fotorelację>>

Za nami pierwszy dzień półkolonijnych zmagań. Prócz zabaw integracyjnych na naszych najmłodszych czekały warsztaty robotyczne, muzyczne oraz wyścigi rzędów na wesoło.Nie zabrakło także zabaw integracyjnych w ramach których dzieciaki wykonały drzewa przyjaźni. To był bardzo dobry dzień!

Wasi opiekunowie:
Kinga Lechowicz-Dudziak
Stella Adamska
Bożena Samól

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-06-27 18:40:45)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2022-07-09 10:58:16)