Podsumowanie innowacji pedagogicznej Savoir-vivre na co dzień „COOL-turalni”.

25 czerwiec 2024
Zakończyła się dwuletnia innowacja pedagogiczna rozpoczęta w 2022r. w klasie 2B - Savoir-vivre na co dzień: „COOL-turalni”. Dzięki podjętym działaniom uczniowie lepiej rozumieją i interpretują otaczający ich świat oraz ludzi.
Uczestnicy mieli możliwość na własną refleksję, a także zadawanie nurtujących ich pytań odnośnie zachowań społecznych. Doskonalili umiejętności, które podnoszą kompetencje w zakresie komunikacji, kultury języka, a także wykształcają u uczniów szacunek do drugiej osoby, podnoszą samoocenę i poczucia własnej wartości. Dzięki ćwiczeniom praktycznym w małych grupach dzieci zostały wdrożone do dobrej współpracy z innymi oraz uświadomili sobie, w jaki sposób zachowanie wpływa na postawy i pracę grupy.
Uczniowie doskonalili kompetencje społeczne oraz komunikacyjne takie jak: znajomość obyczajów i form towarzyskich, reguł grzecznościowych, umiejętność postępowania w życiu i radzenia sobie w różnych trudnych sytuacjach.
Omówiliśmy zasady mieszczące się pod pojęciami:
1. kultura słowa
2. kultura bycia (zachowania się)
3. kultura ubioru i wyglądu
4. kultura spożywania posiłków
5. kultura zdrowotna i fizyczna

Katarzyna Strzelczyk
Dorota Górska

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2024-07-17 08:46:02)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2024-07-17 08:46:45)