Las w słoiku

24 wrzesień 2021
Nauka może być zabawą i wspaniałą przyjemnością - tak stało się i tym razem. Uczniowie klasy II a pierwszego dnia jesieni zabrali się do pracy zakładając las w słoiku.
Piękne kompozycje warstw gleby i piasku stworzyły w słoikach piękny efekt, a dołączone rośliny i ozdoby sprawiły, że wszyscy byli bardzo zadowoleni ze swojej pracy. Oczywiście nie obeszło się bez wielu ciekawostek dotyczących budowy rośliny i funkcji korzenia, który pełni w niej tak ważną rolę. Uczniowie mieli okazję zobaczyć korzenie swoich roślin i zadbać o to, by znalazły się w jej podziemnej części. To wspaniała lekcja przyrody w praktyce. Teraz pozostaje pielęgnacja i doglądanie swoich wspaniałych dzieł, które już zdobią parapety ich pokoików.

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2021-09-24 15:31:29)