Kolejna "EKO-Lekcja" za nami

6 październik 2024
I tym razem nam się udało zakwalifikować do kolejnego rozdania EKO-Lekcji organizowanej przez WFOŚiGW w Opolu.
Uczniowie klasy 2a oraz 3b kolejny już raz gościli w swoich skromnych progach Misia Solarka wraz z jego pomocnikami. Podczas zajęć dzieci poznały historię kuzynów misia Solarka, którzy zmagają się ze zmianami klimatu na Grenlandii i Bliskim Wschodzie. Dzieciaki były wstrząśnięte tym jakie zmiany niosą za sobą nasze działania, jak bardzo nasz klimat się zmienia i to wcale nie na lepsze. W ramach zajęć najmłodsi pochylili się także nad tematyką gospodarki obiegu zamkniętego, a na koniec wspólnie podsumowali wszystkie ekologiczne zagadniania, mierząc się z rozwiązaniem krzyżówki.

Serdecznie dziekujemy za zaufanie i już mamy nadzieję na kolejne spotkanie z Solarkiem!
Do EKO-zobaczenia!
Joanna Glik i uczniowie klasy 2a
Kinga Lechowicz-Dudziak i uczniowie klasy 3b

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2024-10-06 16:21:40)