Dziewczyny strzelają!

6 kwiecień 2024
W piątkowe popołudnie dziewczyny z koła turystycznego wybrały się na strzelnicę sportową przy CKZiU w Strzelcach Opolskich.
Po dotarciu na miejsce pełne obaw, niepewności i zapytań przystapiły do szkolenia związanego z bezpieczeństwem obsługi broni pneumatycznej oraz zachowaniem na strzelnicy.

Zajęcia odbywały się pod czujnym okiem wykwalifikowanego instruktora strzelectwa, zawodowego żołnierza - pana Jorga Bedge, przy pomocy Pana Tadeusza.

Dziewczyny nauczyły się prawidłowego chwytu broni, postawy strzeleckiej, ładowania amunicji oraz celowania do oddalonej o 10 metrów tarczy.
Po kilku seriach próbnych strzałów uczestniczki zajęć bardzo sprawnie obsługiwały już pistolety i mogły przejść do ćwiczeń typowo celnościowych, a tarcze coraz szybciej zapełniały się trafieniami w okolicy 10!

To były bardzo udane zajęcia, pełne skupienia, ale i ekscytacji, bowiem większość po raz pierwszy obsługiwała prawdziwą sportową broń strzelecką.
Wracając, uczestniczki zajęć, już planowały kolejną wizytę na strzelnicy!

Dziękujemy Dyrekcji CKZiU oraz Instruktorom za umożliwienie pobytu na wspaniałych zajęciach.

Zdzisław Majkowski
Sebastian Cichoń

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2024-04-06 11:01:38)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2024-04-06 11:03:41)