Dzień Otwarty w naszej szkole

31 marzec 2023
Dzień 14 marca 2023 r. upłynął w naszej szkole pod znakiem uśmiechniętych buziek: żółtych, czerwonych, zielonych i niebieskich. Tego dnia bowiem w PSP 7 w Strzelcach Opolskich, w ramach dnia otwartego zatytułowanego „Radosna siódemka”, gościliśmy w naszych szkolnych progach przyszłych pierwszoklasistów wraz z opiekunami. Celem spotkania było zapoznanie dzieci i ich opiekunów z ofertą edukacyjną naszej szkoły.
Cóż to było za popołudnie!  Wszystko zaczęło się zgodnie z planem o godz. 17.00. Każde dziecko, które zawitało do naszej szkoły, już przy wejściu otrzymało kopertę z upominkami, a w niej „kserowanki”, łamigłówki, zagadki matematyczne, językowe i polonistyczne oraz ołówek, gumkę i ulotkę z informacją o naszej szkole. Dodatkowo każdy mały gość otrzymał kolorową buźkę, którą należało przypiąć sobie do ubrania. W ten sposób utworzyliśmy cztery grupy zwiedzające szkołę.
            Naszych gości w progu szkoły witały panie: Katarzyna Strzelczyk, Liliana Steńko, Bogusława Rogulska i Małgorzata Trembecka wraz z przedstawicielami Samorządu Szkolnego oraz uczennicami z klasy VI A.
             Zwyczaj nakazuje powitać zaproszonych gości oficjalnie, co też uczyniła na sali gimnastycznej pani dyrektor Bożena Samól. Tutaj też uczniowie naszej szkoły zaprezentowali swoje wyjątkowe talenty. Część oficjalną ubarwiła tanecznymi akrobacjami uczennica klasy V A – Malwina Dłubakowska, a także uczeń klasy VI B – Filip Smiatek – który uprzyjemnił nam czas krótkim koncertem na trąbce.
            Po części oficjalnej przyszli pierwszoklasiści wraz z opiekunami grup, ustalonymi według koloru buziek, i rodzicami ruszyli zwiedzać sale szkolne.
            Panie Grażyna Jankowska i Arleta Gawlik w sali bajek i zagadek przygotowały dla dzieci m.in. bajkę o króliczku Adasiu, który idzie do klasy pierwszej. Następnie dzieci bawiły się, rozwiązując różne zagadki.
            Kolejna sala przygotowana przez panie Joannę Glik i Kingę Lechowicz-Dudziak wzbudziła zachwyt naszych milusińskich. Dzieci miały tutaj do dyspozycji różne roboty edukacyjne, przy pomocy których wykonywały ćwiczenia. Panie nauczycielki w strojach Myszek Miki umilały dzieciom czas zabawy.
            Szare komórki można było rozruszać w sali łamigłówek matematycznych. Ciekawe zagadki z dziedziny królowej nauk przygotowały panie Beata Szabała, Dorota Górska i Halina Jabłońska.
            Dodatkowo w salach odwiedzanych przez grupy, dzieci mogły spotkać się z przyszłymi wychowawcami klas pierwszych.
            Wysiłek umysłowy należało zrównoważyć wysiłkiem fizycznym. Stąd w sali gimnastycznej dzieci miały do pokonania tor przeszkód przygotowany przez panie od lekcji wychowania fizycznego, czyli panią Ewę Domeredzką, panią Barbarę Kowalską-Jeszke i panią Małgorzatę Fijałkowską.
            Taki wysiłek należało nagrodzić. Świetnie do tego nadały się słodkości przygotowane na łączniku szkolnym przez rodziców uczniów z klas: I D, II C, III C, V A i V B. Stoły uginały się od pysznych wypieków, od których każdemu ciekła ślinka. Dzieci otrzymały także soczki i jabłka z wesołymi emotikonkami.
            Rozkosze podniebienia uprzyjemniała prezentacja multimedialna przedstawiająca ważne wydarzenia z historii naszej szkoły. Za kącik multimedialny odpowiedzialni byli panowie Sebastian Cichoń i Zdzisław Majkowski.
            W miłej atmosferze czas szybko mija. Na pożegnanie każde dziecko otrzymało żółty balonik, oczywiście z uśmiechniętą buźką. Mamy nadzieję, że każdy nasz mały gość poczuł się  tego dnia wyjątkowo i pierwszego września zobaczymy się ponownie.

Katarzyna Rogalska-Pasiut

Foto:
Joanna Glik, Kinga Lechowicz-Dudziak, Agata Jaszkowska

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2023-03-16 16:43:18)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2023-03-31 13:21:39)