ZIELONA SZKOŁA - dzień 5

25 wrzesień 2022
Za nami długi dzień. Wcześnie rano po śniadanku wybraliśmy się do Kudowy-Zdroju, by spędzić tam cały dzień.
Swoją przygodę rozpoczęliśmy od EcoCentrum Parku Narodowego Gór Stołowych. Okazało się to fantastycznym miejscem pełnym ciekawostek przyrodniczych. Mieliśmy okazję zobaczyć jak lata sowa, jak widzi wąż, żaba, jaszczurka i inne zwierzęta. Poznaliśmy budowę ziemi, rodzaje skał i wiele innych. Znacząco pogłębiliśmy także wiedzę na temat grzybów i roślin tych terenów w których przebywamy od kilka dni. Następnie przeszliśmy spacerkiem do Muzeum Zabawek - to dopiero cudowne miejsce w którym kryło się ponad pięć tysięcy zabawek, mieliśmy także okazję wykonania własnych. Po tej zabawkowej przygodzie wyruszyliśmy w kierunku Szlaku Ginących Zawodów, poznaliśmy pracę garńcarza, młynarza, kowala. Czekała na nas tam także miła niespodzianka- zasiedliśmy przy prawdziwym kole garńcarskim. Zawitaliśmy także do Kaplicy Czaszek. To był dzień wypełniony wpsaniałymi atrakcjami i warsztatami. Po powrocie i pysznym obiadku zregenerowaliśmy siły przy wspólnym wieczorze filmowym.

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-09-25 08:27:19)