"Strzelecki TUS" w naszej szkole drogą do sukcesu i rozwoju osobistego naszych uczniów!!!

20 marzec 2024
W Publicznej Szkole Podstawowej nr 7 od początku lutego 2024 r. w klasach I-III realizowany jest projekt „Strzelecki TUS”, którym objętych jest 105 uczniów. Projekt finansowany jest przez Samorząd Województwa Opolskiego, a realizowany przez Strzeleckie Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Edukacji Lokalnej.

Zajęcia są prowadzone w 15 grupach przez panią Bogusławę Rogulską, Annę Biały, Mirelę Ciućkę oraz Joannę Ostrowską, które są przeszkolone w zakresie Treningu Umiejętności Społecznych.

Dzięki programowi MOC EMOCJI zakupionemu na realizację zadania "Strzelecki TUS" nasi uczniowie nie tylko świetnie się bawią, ale wykształcają kluczowe dla ich rozwoju kompetencje emocjonalno-społeczne, które warunkują efektywność regulacji emocjonalnej i radzenia sobie w różnych sytuacjach społecznych.

Program MOC EMOCJI pozwala  na podniesienie stopnia zaangażowania i aktywności dzieci dzięki lekcjom  multimedialnym. Podkreśla znaczenie relacji społecznych i dobrej komunikacji w rozwoju każdego ucznia. Dzięki programowi wspierającemu rozwój emocjonalno-społeczny nasi uczniowie kształtują następujące kompetencje: budowanie pozytywnego obrazu siebie, kształcenie umiejętności rozpoznawania i nazywania emocji, zdolność radzenia sobie z emocjami własnymi i innych, rozwój empatii, kształcenie umiejętności funkcjonowania i współpracy w grupie, kształcenie umiejętności rozwiązywania konfliktów, budowanie relacji, rozwój umiejętności dbania o własne zdrowie, higienę i bezpieczeństwo.

Bogusława Rogulska

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2024-03-20 06:33:52)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2024-04-04 07:41:55)