Oficjalny portal: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7

Aktualności

Powiększ tekst Zmniejsz tekst powrót Drukuj

Ósma drużyna w Polsce!

9 czerwiec 2022
Nasza drużyna reprezentowała województwo opolskie w Mistrzostwach Polski w Szachach drużynowych klas 7-8, które odbyły się w Pokrzywnej. Osiągnęła znakomity wynik kończąc zawody na świetnym 8 miejscu. Jak znakomity to wynik niech świadczy to, że nasza drużyna była rozstawiona z ostatnim numerem startowym.
Na starcie zawodów stanęło 15 najlepszych drużyn z całej Polski wyłonionych w wieloetapowych kwalifikacjach. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy turnieju posiadali najwyższe możliwe do zdobycia kategorie szachowe oraz byli kandydatami na mistrzów szachowych. Nasza drużyna do zawodów przystąpiła bez żadnych kompleksów i nawet z dużo wyżej notowanymi zespołami rozgrywała świetne mecze.
Turniej składał się z 9 rund. Na jedną rundę przed zakończeniem nasza drużyna plasowała się na 5 miejscu!!! W ostatniej rundzie przeciwnikiem naszej drużyny była ekipa z Rybnika, która w końcowym efekcie wygrała zawody, a nasza drużyna uplasowała się na 8 miejscu.
Naszą drużynę reprezentowali:  WOJCIECH GAŁAS, PIOTR BORECKI, KACPER KUCHARSKI I WIKTORIA STILLER. Trenerem i opiekunem naszej drużyny jest pan MATEUSZ SZKOP. Wielkie brawa dla całej naszej ekipy szachowej.

Cała drużyna chce serdecznie podziękować wszystkim, którzy trzymali za nas kciuki, ale przede wszystkim PPO Strzelce Opolskie, Bankowi Spółdzielczy w LeśnicyMEGAWATADAMIETZTARTAK MODRZEW oraz Radzie Rodziców PSP nr 7  dzięki, którym mogliśmy brać udział w Mistrzostwach Polski.

Bez ich pomocy wyjazd byłby niemożliwy. DZIĘKUJEMY!!!!!