Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
Śladami Misia Uszatka i Juliana Tuwima
1 czerwiec 2026
W dniach 19-20 maja klasa Vb uczestniczyła w wycieczce klasowej do Łodzi – miasta poety Juliana Tuwima i misia z klapniętym uszkiem zwanego Uszatkiem z dziecięcej dobranocki.
Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od spaceru po najbardziej znanej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej. Oglądaliśmy pięknie odrestaurowane kamienice dawnych łódzkich fabrykantów, mijaliśmy pomniki sławnych postaci związanych z Łodzią, podziwialiśmy łódzką Aleję Gwiazd. Popołudniu udaliśmy się do hotelu, w którym zostaliśmy zakwaterowani. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się ponownie na spacer do restauracji, w której zjedliśmy pyszną obiadokolację.
Kolejny dzień naszej wyprawy to wizyta w Pałacu Herbsta – sławnego łódzkiego fabrykanta, spacer po ogromnym centrum handlowo-rozrywkowym – Manufaktura oraz wizyta w EC1. W EC1 zwiedzaliśmy nowoczesną wystawę prezentującą funkcjonowanie dawniej i współcześnie elektrociepłowni, uczestniczyliśmy w seansie w kinie sferycznym a także przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne i medyczne.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Strzelec.
Katarzyna Rogalska-Pasiut
Kolejny dzień naszej wyprawy to wizyta w Pałacu Herbsta – sławnego łódzkiego fabrykanta, spacer po ogromnym centrum handlowo-rozrywkowym – Manufaktura oraz wizyta w EC1. W EC1 zwiedzaliśmy nowoczesną wystawę prezentującą funkcjonowanie dawniej i współcześnie elektrociepłowni, uczestniczyliśmy w seansie w kinie sferycznym a także przeprowadzaliśmy doświadczenia chemiczne i medyczne.
Zmęczeni, ale pełni wrażeń wyruszyliśmy w drogę powrotną do Strzelec.
Katarzyna Rogalska-Pasiut
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2026-06-01 18:53:59)
Liczba odwiedzin: 767002
Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2026-06-01 18:53:59)
Liczba odwiedzin: 767002
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria















