Menu BIP

Aktualności
- Jesteś tutaj:
- Strona główna
- Aktualności
„Dziękuję Ci, Mamo” – wzruszający koncert w Bazylice na Górze Świętej Anny z udziałem Marysi Janik
2 czerwiec 2026
W dniu 31 maja 2026 roku, w wyjątkowej scenerii Bazyliki św. Anny na Górze Świętej Anny, odbył się niezwykły koncert zatytułowany „Dziękuję Ci, Mamo”. Wydarzenie miało szczególny, pełen ciepła i wdzięczności charakter, wpisując się w atmosferę obchodów Dnia Matki.
Wieczór zgromadził licznych słuchaczy, którzy wypełnili wnętrze świątyni, by wspólnie przeżyć muzyczne chwile refleksji i wzruszenia. Na scenie wystąpili artyści związani z Bazyliką – chór oraz orkiestra bazyliki św. Anny, którzy zadbali o wysoki poziom artystyczny koncertu i stworzyli niezwykle harmonijną oprawę muzyczną całego wydarzenia.
Szczególnym momentem było pojawienie się wśród solistów młodego talentu – Marysi Janik, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich. Jej występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Młoda wokalistka zachwyciła nie tylko czystością głosu, ale również dojrzałością interpretacji i autentycznością przekazu.
Koncert uświetnili również znakomici goście specjalni – Alicja Węgorzewska oraz Bogdan Kierejsza. Ich udział nadał wydarzeniu szczególnie prestiżowy charakter, a wykonane utwory wprowadziły publiczność w głęboko emocjonalny nastrój.
Program koncertu został starannie dobrany – znalazły się w nim zarówno utwory sakralne, jak i kompozycje o lirycznym i refleksyjnym charakterze. Melodie rozbrzmiewające pod sklepieniem bazyliki tworzyły niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą zadumie i duchowemu przeżyciu.
Koncert „Dziękuję Ci, Mamo” na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych jako piękne i wartościowe wydarzenie kulturalne, będące wyrazem wdzięczności dla wszystkich mam.
Jadwiga Lizon
Szczególnym momentem było pojawienie się wśród solistów młodego talentu – Marysi Janik, uczennicy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 7 w Strzelcach Opolskich. Jej występ spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem publiczności. Młoda wokalistka zachwyciła nie tylko czystością głosu, ale również dojrzałością interpretacji i autentycznością przekazu.
Koncert uświetnili również znakomici goście specjalni – Alicja Węgorzewska oraz Bogdan Kierejsza. Ich udział nadał wydarzeniu szczególnie prestiżowy charakter, a wykonane utwory wprowadziły publiczność w głęboko emocjonalny nastrój.
Program koncertu został starannie dobrany – znalazły się w nim zarówno utwory sakralne, jak i kompozycje o lirycznym i refleksyjnym charakterze. Melodie rozbrzmiewające pod sklepieniem bazyliki tworzyły niepowtarzalną atmosferę, sprzyjającą zadumie i duchowemu przeżyciu.
Koncert „Dziękuję Ci, Mamo” na długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych jako piękne i wartościowe wydarzenie kulturalne, będące wyrazem wdzięczności dla wszystkich mam.
Jadwiga Lizon
Rejestr zmian podstrony
Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2026-06-02 21:19:03)
Liczba odwiedzin: 767005
Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2026-06-02 21:19:03)
Liczba odwiedzin: 767005
Banery dolne
Galeria zdjęć
Nasza galeria















