Wycieczka do Eko-Sadu

7 wrzesień 2021
3 września br. uczniowie klasy II a wraz z panią Asią wybrali się do Eko-Sadu w Szczedrzyku. Na samym początku wizyty najmłodsi zachwycili się pięknym otoczeniem eko-zagrody. Wszędzie pełno kwiatów i zieleni.
Pani Iwona Frasek zabrała drugoklasistów do tłoczni, gdzie wspólnymi siłami przygotowali ekologiczny sok jabłkowy. Podczas wizyty w zagrodzie najmłodsi odwiedzili także hotel dla owadów (gdzie odbyła się prelekcja na temat ich roli w zapylaniu roślin), kurnik i hodowlę kaczek i brojlerów, a także wzięli udział w kreatywnych warsztatach zielarskich. To był wspaniały czas!
Wyjazd odbył się w ramach autorskiego projektu ekologicznego WE ARE EKO, który finansowany pozostaje z budżetu Miasta i Gminy Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2021-09-07 10:51:51)