Klasa 2a w gospodarstwie agroturystycznym w Obrowcu

24 maj 2022
23 maja uczniowie klasy 2a wybrali się do Obrowca. Tym razem ich punktem na mapie było gospodarstwo agroturystyczne specjalizujące się w wyrobach mlecznych.
Nasi najmłodsi mieli okazję własnoręcznie zrobić masło, przygotować pasty serowe z różnymi ziołami. Wielką atrakcją okazało się także zejście do dojrzewalni sera, gdzie gospodyni nie szczędziła nam ciekawostek. Dzieciaki miały okazję zaobserwować różne rodzaje serów żółtych,  sposoby ich szczotkowania oraz leżakowania. Nie mogło zabraknąć także spaceru po farmie i obserwacji owiec, kóz, koni. Na zakończenie spotkania spędziliśmy czas na zabawie na świeżym powietrzu oraz posililiśmy się kiełbaską oraz świeżutkim chlebkiem z wykonanym przez nas masełkiem. Spróbowaliśmy także różnych gatunków sera- owczych, kozich, krowich z przeróżnymi dodatkami. To był wspaniały dzień! Wyjazd odbył się w ramach autorskiego projektu ekologicznego "7 EKO 7" finansowanego z budżetu Gminy Strzelce Opolskie.

Informację wprowadził(a): Sebastian Cichoń (2022-05-24 15:08:50)
Informację zmodyfikował(a): Sebastian Cichoń (2022-05-25 09:04:21)